Zapínanie prilieb

Zapínanie prilieb LS2 býva riešené buď mikrometrickou rýchlosponou, oceľovou rýchlosponou alebo dvojitými D-krúžkami. 

Rýchlospony majú výhodou v jednoduchom a rýchlom zapínaní a rozopínaní - pri mikrometrických rýchlosponách aj v rukaviciach. To oceníte, ak si dávate helmu dolu často, napríklad pri jazdách po meste alebo na výlete s častými prestávkami. Ďalšou výhodou je tiež rýchle odopnutie prilby v prípade nehody. Dĺžka podbradnového remienka je nastaviteľná. Remienok je nutné vopred nastaviť tak, aby po zapnutí helmy nebolo možné pod remienok strčiť prst, remienok však nesmie nikde tlačiť ani obmedzovať dýchanie a prehĺtanie.
 

Dvojité D-krúžky sú stále veľmi obľúbené a sú považované za jeden z najbezpečnejších spôsobov zapínania motocyklových prilieb. Zapínanie dvojitými D-krúžami nájdete nielen na športových a pretekárskych prilbách LS2 aj na všetkých motocyklových a štvorkolkových pretekoch a športových podnikoch, vrátane Moto GP. Výhodou D-krúžkov je jednoduchá a bezporuchová funkcia, vysoká pevnosť a bezpečnosť a helmu môžete správne dotiahnuť. D-krúžky nemajú žiadne mechanické časti, a teda žiadne problémy s koróziou, zapnutie a sňatie prilby ale vyžaduje viac času než rýchlospony a račňové systémy.

Zapínanie mikrometrickou rýchlosponou
Zapnutie:   Zasuňte ozubenú plastovú časť remienka do rýchlospony tak, aby bola helma pevne, ale pohodlne dotiahnutá.
Uvoľnenie:  Rýchlosponu povolíte zatiahnutím za červené putko na západke rýchlospony. Západka sa vyklopí a spona sa rozopne.

Zapínanie oceľovou rýchlosponou
Zapnutie:   Zasúvajte oceľovú koncovku do rýchlospony, kým nebudete počuť jemné zacvaknutie.
Uvoľnenie:  Remienok uvoľníte zatiahnutím za červenú západku na spone. Západka sa vyklopí a spona sa rozopne.

Zapínanie dvojitými D-krúžkami
Zapnutie:   Prevlečte podbradový řemínek obomi D-krúžkami, potom ho prevlečte druhým D-krúžkom späť a utiahnite.
             Remienok je správne dotiahnutý, ak sa pod neho už nedá strčiť prst, ale pritom umožňuje bez problémov dýchať a prehĺtať.

Uvoľnenie: Podbradový remienok povoľte zatiahnutím za červené putko na D-krúžku a vytiahnite remienok von.

Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.     OK   Ďalšie informácie