Ako sa starať o prilbu

Čistenie zovňajšku prilby

Lesklý povrch:
Povrch prilby vyžaduje občasné vyčistenie vodou a jemným neagresívnym saponátom. Ak je na prilbe zaschnutý hmyz alebo blato, pokryte prilbu na niekoľko minút navlhčeným papierovým servítkomalnebo vlhkou mäkkou handričkou. Po odmočení idú nečistoty odstrániť ľahšie. Ak chcete, môžete vybrať plexi, dostanete sa potom aj na inak neprístupné miesta. Celý vonkajší povrch prilby opatrne umyte vlažnou vodou a jemným neagresívnym čistiacim prostriedkom. Prilbu opláchnite a pritom dbajte na to, aby voda nenatiekla do prilby. Po uschnutí môžete ošetrit tesnenie plexi a ovládací/sklapací mechanizmus silikónovým olejom. Prilbu nikdy nečistite agresívnymi chemikáliami, benzínom, organickými rozpúšťadlami a inými agresívnymi alebo abrazívnymi prostriedkami, ktoré by mohli poškodzovať materiál alebo lakovanie helmy. Po vyčistení je vhodné prilbu ošetriť špeciálnym prípravkom na ošetrovanie povrchu heliem a nových lakov.

Matný povrch:
Matné prilby LS2 čistite len teplou vodu a jemným čistiacim prostriedkom. Ak na povrchu stále zostávajú odolné nečistoty, postup opakujte. Pri čistení nepoužívajte nadmerný tlak na prilbu ani žiadne abrazívne prostriedky, pretože by na prilbe mohli vzniknúť vyleštené miesta, ktorá by zničili vzhľad matného povrchu. Matné prilby nikdy neleštite a nepoužívajte na ne vosky a leštenky na lesklé povrchy. Po očistení môžete nechať povrch, ako je, alebo môžete použiť špeciálny prípravok na ochranu matných lakov.


Čistenie interiéru:

Prilba je počas používania vystavená pôsobeniu prachu, blata, vlhkosti a potu, a tak je vhodné občas interiér vyčistiť, a to predovšetkým u motokrosových a štvorkolkových heliem. Všetky helmy LS2 sú vybavené plne vynímateľnými a pracími interiérmi, aby sa ľahko udržiavali v čistote. Ak je interiér len zaprášený, dostanete z neho prach jednoduchým vysatím vysávačom. Na pranie interiér opatrne vycvaknite z helmy a najskôr lícnice a potom celý interiér vyberte von. Interiér najlepšie ručne vyperte vo vlažnej vode s neagresívnym pracím prostriedkom bez výraznej vône, vhodný je napríklad neparfémovaný detský šampón na vlasy. Interiér dobre vypláchajte v čistej vlažnej vode, vymačkajte (nskrúcajte ho!) a nechajte ho dôkladne vyschnúť. Vysúšanie nikdy neurýchľujte fénom ani nesušte interiér na priamom slnku alebo pri zdrojoch tepla. Dokonale suchý interiér nasaďte naspäť do prilby. Interiéry prilieb LS2 je možné tiež prať v práčke na program šetrného prania max. na teplotu 30 0C.


Čistenie plexi:

Zaschnuté blato a zvyšky hmyzu na plexi heliem LS2 odstraňujte často, ak je to možné, pri každej zastávke. Vyrábajú sa tiež špeciálne cestovné čistiace servítky na plexi - v sade je vždy jeden navlhčený servítok a jeden servítok na utretie do sucha. Hmyz z plexi sa dá lepšie odstrániť, keď plexi pokryjete navlhčenou jemnou handričkou, papierovým servítkom alebo toaletným papierom a necháte cca 5 minút pôsobiť. Papier potom odstránite aj s väčšinou mušiek, zvyšok odstránite rukou (nie nechtom!) pod tečúcou vodou. Dôležité je navlhčený servítok z plexi iba sňať, nie ním plexi utierať, pretože aj jemný papier občas môže obsahovať abrazívne častice, ktoré môžu vonkajšiu stranu plexi poškodiť, aj keď obsahuje úpravu proti poškrabaniu. Ak má vnútorná strana plexi vrstvu proti zahmlievaniu, tá sa dá čistiť len vlažnou vodou bez akýchkoľvek čistiacich prostriedkov. Nakoniec plexi osušte mäkkou handričkou, ale iba ľahkými dotykmi, stieranie môže spôsobiť predčasné poškodenie tejto vrstvy.

Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.     OK   Ďalšie informácie