Informácie o materiáloch

Materiály škrupín LS2

Škrupiny prilieb LS2 sa vyrábajú buď vstrekovaním z vysoko kvalitných plastov, laminovaním zo sklených vláken (fiberglass) ale z karbónu. Prilby LS2 sú konštruované tak, aby čo najlepšie chránili to najcennejšie, čo máte - vašu hlavu. Helma nesmie byť příliš ťažká, preto sú všetky prilby všeobecne konštruované tak, že môžu vydržať len jeden veľký náraz a po ňom sa musí prilba vymeniť za novou. Pri silnom náraze sa zmenia štrukturálne vlastnosti škrupiny v mieste nárazu a prilba má potom iba zlomok svojej pôvodnej bezpečnosti. Ak ste s vašou prilbou havarovali, vymeňte ju čo najskôr za novú. Ak máte pochybnosti, poraďte sa s Vaším predajcom LS2. Z rovnakých dôvodov je tiež dôležité uprednostňovať novú helmu pred nákupom helmy z druhej ruky, pretože nikdy neviete, čo všetko má použitá helma za sebou, a teda ako veľmi vás ochráni, až to budete potrebovať najviac.


HPTT - High Pressure Thermoplastic Technology
Firma LS2 vyrába svoje polykarbonátové prilby špeciálnou patentovanou technológiou HPTT (High Pressure Thermoplastic Technology - vysokotlakové termoplastické vstrekovanie). Pri nej sa plast vstrekuje do formy pod extrémne vysokým tlakom a prilba potom vykazuje lepšie mechanické vlastnosti. Prilby LS2 vyrobené touto technológiou sú veľmi bezpečné, a aj tak vychádzajú cenovo veľmi výhodne.

KPA - Kinetic Polymer Alloy
Od roku 2015 vyrábí firma LS2 přilby z nového, firmou LS2 vyvinutého a patentovaného exkluzivního hi-tech materiálu KPA (Kinetic Polymer Alloy). Jde o kompozitní směs aramidových nanovláken a špičkových polymerů, která se svými vlastnostmi vyrovná i daleko dražším high-endovým kompozitním přilbám - nízká hmotnost a účinná absorpce energie nárazu. V odolnosti proti průrazu je dokonce ještě převyšují.HPFC - High Performance Fiberglass Composite
Prilby ze skleného laminátu sú prilby vyššej kategórie a stoja vyššie aj na stupnici kvality a bezpečnosti. Sklený laminát je vysoko odolný a zároveň veľmi ľahký materiál používaný na konštrukciu priileb. Firma LS2 používa špeciálne vyvinutý proprietárny sklený laminát, ktorý má vďaka použitiu špeciálnych živíc vynikajúce mechanické vlastnosti - vysokú pevnosť, zvýšenú odolnosť proti prerazeniu, nízku hmotnosť a vysokú schopnosť absorbovať energiu nárazu.


CARBON - Carbon Fibre Shell
Prilby najvyššej kvality sa vyrábajú z uhlíkových vláken. Karbónové prilby sú najkvalitnejšie, najľahšie a najbezpečnejšie, ale tiež najexkluzívnejšie a najdrahšie. Zaručujú najvyššiu mieru ochrany pri zachovaní veľmi nízkej hmotnosti, a preto sú uprednostňovanou voľbou zákazníkov a pretekárov, ktorí vyžadujú najvyššiu kvalitu. Uhlíkové kompozity boli pôvodne vyvinuté v kozmickom priemysle ako materiál s vôbec najlepším pomerom pevnosti a hmotnosti. Uhlíkové vlákna sú oveľa pevnejšie než vlákna sklené, uhlíkový kompozit má zároveň výrazne vyššiu schopnosť absorpcie energie. Preto karbónové helmy ľahšie odolajú väčším nárazom než helmy z ostatných materiálov.

 

 
 
 
 
Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.     OK   Ďalšie informácie