Fólie Pinlock

Pinlock - nasadenie a údržba

Fólia Pinlock®  je najlepší spôsob, ak zabrániť zahmlievaniu plexi, a najčastejšie používané riešenie na celom svete, zaisťujúce jasný výhľad vo všetkých poveternostných podmienkach. Fólia Pinlock® je vyrobená z materiálu pohlcujúceho vlhkosť, a preto je jej povrch prakticky neustále suchý. Silikónové tesnenie na obvode zabraňuje, aby sa medzi fóliu a plexi dostal vzduch, a vytvára tak vzduchotesnú izolačnú vrstvu, ktorá účinne zabraňuje zahmlievaniu plexi zvnútra. Fólia Pinlock® má vysokú životnosť, v prípade potreby sa dá z plexi kedykoľvek ľahko sňať a zase znova pripevniť.

Čapy na plexi pre systém Pinlock®  sú otáčacie a excentrické. Ich otáčaním sa dá upravovať miera napnutia fólie Pinlock® na plexi tak, aby silikónové tesnenie Pinlocku® k plexi všade dokonale priliehalo.  

Pinlock Fitment ImagePinlock Fitment Image 2

Montáž Pinlocku®:
1) Vyberte plexi z helmy podľa návodu výrobcu helmy. (obr. A)
2) Opatrne plexi narovnajte, aby fólia Pinlock® nebola napnutá, nasaďte ju na oba čapy na plexi (obr. B) a nechajte plexi, aby sa vrátilo do pôvodného tvaru. Silikónové tesnenie fólie Pinlock® musí po celom svojom obvode dokonale priľnúť k plexi (obr. C).  Ak to tak nie je, pokračujte prosím bodom "Nastavenie napnutia Pinlocku®".
3) Odstráňte žltú ochrannú fóliu z fólie Pinlock®.
4) Nasaďte plexi späť do helmy.

Vyňatie Pinlocku®:
1) Vyberte plexi z helmy podľa návodu výrobcu helmy. (obr. A)
2) Opatrne plexi narovnajte, aby fólia Pinlock® nebola napnutá, a opatrne ju dajte dolu z čapov (obr. E).

Čistenie Pinlocku®:
1) Opatrne dajte dolu fóliu Pinlock® z plexi podľa postupu na vyňatie Pinlocku®. Fóliu Pinlock® i originálne plexi čistite iba vlažnou vodou, mydlom a mäkkou vlhkou handričkou alebo mäkkým servítkom. Pred nasadením nechajte všetko prirodzeným spôsobom dobre vyschnúť. Nepoužívajte žiadne abrazívne čistiace prostriedky ani čističe obsahujúce čpavok alebo alkohol.

Nastavenie napnutia Pinlocku®:
1) Opatrne dajte dolu fóliu Pinlock® z plexi podľa postupu na vyňatie Pinlocku®.
2) Nastavte čapy ich otáčaním krížovým skrutkovačom tak, aby fólia Pinlock® bola správne napnutá.
3) Nasaďte fóliu Pinlock® podľa postupu jej montáže.

Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.     OK   Ďalšie informácie