Historia LS2

Španielske prilby LS2 si získali vynikajúcu povesť vďaka vysokej bezpečnosti, kvalite, atraktívnemu dizajnu a vynikajúcemu pomeru ceny, výbavy a užitnej hodnoty. LS2 sú prilby víťazov rallye Dakar, svoju bezpečnosť im zverujú jazdci MotoGP, v prilbách LS2 vyhrávajú majstri sveta a Európy, pretekajú s nimi profesionálni pretekári i hobby jazdci v cestných pretekoch, v motokrose, endure, štvorkolkách, FMX a ďalších motosportoch, ale hlavne ich k svojej spokojnosti denne používajú stotisíce motorkárov, štvorkolkárov a majiteľov skútrov na celom svete.

Ponuka prilieb LS2 je neuveriteľne široká, predstavuje jeden z najkomplexnejších výrobných programov s pravdepodobne najväčším výberom vo všetkých kategóriách: od integrálnych heliem cez výklopné a preklápacie až po otvorené skútrové prilby alebo helmy na motokros, offroad a enduro; od vrcholných pretekárskych karbónových prilieb až po cenovo atraktívne helmy na bežné používanie. Jedno však majú všetky prilby LS2 spoločné: vysokú bezpečnosť, kvalitné spracovanie, vynímateľné a pracie interiéry a moderný atraktívny dizajn. Španielske helmy LS2 sú dizajnovo vydarené prilby v priaznivých cenových kategóriách, ktoré sa navyše príjemne nosia.

Helmy LS2 sa navrhujú a vyvíjajú v Španielsku a plnia najprísnejšie bezpečnostné európske a svetové certifikáty a normy vrátane vôbec najprísnejších svetových štandardov SNELL. Prilby LS2 sú starostlivo vyrobené z kvalitných materiálov s dôrazom na  bezpečnosť, pohodlie a komfort pri nosení. Škrupiny z hi-tech polykarbonátov, zdokonaleného sklolaminátu HPFC alebo uhlíkových vláken sa vyrábajú pod prísnou kontrolou kvality výroby s certifikáciou ISO 9001.

2007

 • V rámci nadnárodného koncernu MHR s vyše 1200 zamestnancami, založeného v roku 1997,  je v španielskej Barcelone založená společnosť Tech Design s cieľom vyvíjať a distribuovať helmy LS2 v Európe.
 • Prilby LS2 sa po prvýkrát objavujú na výstave EICMA v Miláne v Taliansku.
 • Oficiálnym distribútorom prilieb LS2 pre Českú a Slovenskú republiku sa stáva spoločnosť ASP Group s.r.o.

2008

 • V nových výrobných priestoroch zavádza firma LS2 najmodernejšie technológie a riadiace procesy. Výrobný závod LS2 získava certifikáciu riadenia kvality ISO 9001.

2009

 • Do konca roka 2009 sa v Európe predalo už vyše 400 000 prilieb LS2. Produkcia výrobného závodu dosahuje viac než dva milióny heliem. Firma zaznamenáva rekordné tržby, viac než 29 000 000 dolárov.

2010

 • LS2 pokračuje v svetovej expanzii a v priestoroch na ploche 2 800 m2 zakladá v Chicagu nové distribútorské a skladovacie centrum pre zákazníkov z USA a Kanady.

2011

 • Značka LS2 obsadzuje výborné 3. miesto v ankete medzi nemeckými predajcami prilieb o najlepšiu značku prilieb na nemeckom trhu - "Best Brands Helmets".

2012

 • Prilby LS2 vyhrávajú po prvýkrát Rallye Dakar - obsadzujú všetky tri prvé miesta v kategórii štvorkoliek zásluhou Marca Patronelliho, Alejandra Patronelliho a Tomása Maffeia.
 • Jakub Kornfeil sa preteká v Moto3 v karbónovej prilbe LS2 FF323 Arrow.

2013

 • Prilby LS2 po druhýkrát vyhrávajú Rallye Dakar. Cyril Despres víťazí v prilbe LS2 MX456 v kategórii motocyklov, druhé miesto obsadzuje takisto v helme MX456 jeho tímový kolega Rubén Faria. Celkové víťazstvo si pripisujú prilby LS2 aj v kategórii štvorkoliek zásluhou Sebastiana Palmu.

2014

 • Prilby LS2 dobývajú samotný vrchol sveta cestných pretekov motocyklov a stávajú sa pevnou súčasťou najprestížnejšieho seriálu MotoGP. V karbónovej prilbe LS2 sa preteká Yonny Hernández v MotoGP, Román Ramos v triede Moto2 a jazdci Isaac Viñales, Gabriel Ramos a Luca Grünwald v triede Moto3.

2015

 • Prilby LS2 po tretíkrát víťazia na Rallye Dakar - jazdec továrenského tímu Red Bull KTM, Španiel Marc Coma, vyhráva v prilbe LS2 MX456 vôbec najťažšie preteky na svete v kategórii motocyklov.
 • V MotoGP jazdia v prilbách LS2 FF323 Arrow Carbon jazdci Yonny Hernández a Loris Baz, Simone Corsi a Anthony West v triede Moto2 a Isaac Viñales v triede Moto3.
 • Nové konštrukčné riešenia výrazne zvyšujú bezpečnosť prilieb LS2. Bezpečnostné prvky ako núdzové vynímanie lícnic, oceľové príložné doštičky remienkov, spevnené podbradové remienky alebo reflexné doplnky sa stávajú štandardným vybavením prilieb LS2.

2016

 • Na trh prichádza nová generácia prilieb LS2 so škrupinami z úplne novo vyvinutých materiálov. Firmou LS2 patentovaný hi-tech Kinetic Polymer Alloy (KPA) súperí svojimi vlastnosťami aj s oveľa drahšími high-endovými kompozitmi, vyznačuje sa veľmi nízkou hmotnosťou, vysokou odolnosťou proti prerazeniu a vysoko účinnou absorpciou energie nárazu. Úplne novo vyvinutý zdokonalený skelný laminát HPFC (High Performance Fiberglass Composite) je vysoko odolný a zároveň veľmi ľahký, a vďaka použitiu špeciálnych proprietárnych živíc a patentovaných výrobných technológií má vynikajúce mechanické vlastnosti a vysokú odolnosť proti prerazeniu. Spoločne s EPS výstelkou rôznej hustoty tak získali prilby LS2 ešte vyššiu schopnosť pohlcovať energiu nárazu.


Môžete se vždy spoľahnúť na vysokú kvalitu LS2 a cítiť sa v bezpečí vždy, keď si na hlavu nasadíte helmu značky LS2.

Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.     OK   Ďalšie informácie